hlasová biometria

Hlasová biometria,konkurenčná výhoda Vášho biznisu

Hlasová biometria je rýchle, pohodlné a bezpečné overenie identity volajúceho. Autentifikácia prebieha na základe porovnania vopred nahratej hlasovej vzorky s hlasom volajúceho. Ten si tak nemusí pamätať všetky identifikačné heslá. Zároveň tento spôsob autentifikácie značne zjednodušuje a urýchľuje celkový proces overenia. Pri správnom biznis využití prináša hlasová biometria firme množstvo benefitov, nižšie prevádzkové náklady, vyššiu bezpečnosť, efektívnejšie procesy či spokojnejších zákazníkov.

Nižšie prevádzkové
náklady
66

ušetreného času pri overovaní zákazníka použitím hlasovej biometrie Pozrieť prípadovú štúdiu

Vyššia
bezpečnosť
80

ľudí má rovnaké prihlasovacie údaje vo všetkých svojich účtoch, čím sa značne znižuje bezpečnosť Zdroj: nuance.com

Zlepšenie zákazníckej
skúsenosti
93

zákazníkov ohodnotilo nový systém 9 z 10 možných bodov práve kvôli rýchlosti, jednoduchosti použitia a vyššej bezpečnosti Zdroj: nuance.com

Prečo hlasová biometria od Soitronu?

Soitron je prvou a zatiaľ jedinou spoločnosťou, ktorá implementovala hlasovú biometriu do náročného bankového prostredia na Slovensku.
Soitron ako jediný dodávateľ v regióne ponúka hlasovú biometriu nielen ako on premise riešenie, ale aj ako službu, ktorá robí tento druh autentifikácie dostupnejším.
O kvalite Soitron služieb svedčí aj fakt, že v roku 2016 bol Soitron nominovaný magazínom Computing na „Security Excellence Awards“ v kategórii „Identity & Access Management“ práve vďaka hlasovej biometrii.
Pozrieť zdroj

Využitie hlasovej biometrie
vo vašom biznise

Finančný sektor

Využitie hlasovej biometrie vo finančných inštitúciách ako jedného z možných autentifikačných nástrojov pri rôznych transakciách značne urýchľuje proces overenia klienta, zvyšuje bezpečnosť a zlepšuje zákaznícku skúsenosť.

E-shopy

Aplikovanie hlasovej biometrie pri pravidelných zákazníkoch e-shopov môže urýchliť a zjednodušiť celý nákupný proces. Zákazník na základe úspešnej autentifikácie potvrdí svoje číslo platobnej karty či adresu doručenia a nakupovanie sa tak stane rýchlejšie a jednoduchšie.

Sektor zdravotníctva

Pacient si často neželá, aby sa výsledky jeho vyšetrení či iných zdravotníckych úkonov dozvedeli neoprávnené osoby. Overenie identity pacienta prostredníctvom telefónu zabezpečí, aby sa citlivé informácie nedostali k nežiaducej osobe.

Bezpečnostné služby

Bezpečnostné služby sú dnes súčasťou každého biznisu. Overenie identity strážnika sa ukazuje ako kľúčový prvok pri dodržiavaní kvality poskytovaných bezpečnostných služieb. Vďaka hlasovej biometrii vie majiteľ SBS overiť identitu svojho pracovníka, ako aj jeho príchod do zamestnania.

Výrobný sektor

Hlasová biometria môže zjednodušiť pracovné postupy aj vo výrobných spoločnostiach. Využite ju napríklad na reset hesla a odbremeňte tak interný helpdesk alebo využite hlas na overenie identity zamestnanca práve tam, kde je nevhodné využiť iný biometrický údaj alebo spôsob identifikácie pracovníka.

Lízingové spoločnosti

Potrebujete overovať zadávateľov objednávok v lízingových spoločnostiach? Aj
v tomto prípade využite hlasovú biometriu a nemusíte tak používať dvojfaktorovú autentifikáciu.

Iné služby

Majú vaši klienti prístup k rôznym plateným službám? V prípade kontaktovania vášho helpdesku musíte klienta prácne identifikovať a zistiť, či je oprávnený využívať vaše služby atď. Vďaka hlasovej biometrii môže systém volajúceho jednoducho autentifikovať a overiť, či má zaplatené všetky služby a je napríklad oprávnený využívať vašu podporu.

Spojte sa s nami

Našli ste sa v našich príkladoch alebo máte iný nápad ako využiť hlasovú biometriu? Zdvihnite čarovné slúchadlo a zavolajte nám alebo napíšte prostredníctvom kontaktného formulára. Radi s vami prediskutujeme tému hlasová biometria a jej využitie vo vašom biznise.

Tel.: +421 949 429 522

INŠPIRUJEME K NÁROČNOSTI

Neustále pracujeme na nových IT riešeniach, ktoré inšpirujú k náročnosti. Aj bežné veci sa snažíme vnímať a vidieť inak, a tak pridávať projektom vždy viac ako len integráciu špičkových technológií. Našimi devízami sú predovšetkým Soitron ľudia, viac ako 25 rokov skúseností v IT biznise a flexibilita, ktorá nám dovoľuje robiť aj to, čo je zdanlivo nemožné.

Viac o nás

created by
play stop alert arrow-down building dog-but dog-head dog-shadow headphones health checkbox lock logo-soitron money money-euro more-money phone security store thumb-up